Sprzedaż Kruszyw

  • Sprzedaż Kruszyw

    Sprzedaż Kruszyw

Kruszywa: to fundamentalne i niezastąpione materiały sypkie używane do budowy infrastruktury, które są ściśle związane z przetrwaniem i rozwojem człowieka.

Ważną cechą, dzięki której dokonuje się wyboru kruszywa nadającego się do konkretnej pracy, jest wielkość frakcji. Odnosi się to do wielkości tych cząstek, których jest najwięcej w materiale. Im mniejszy rozmiar cząstek, tym mniejsza liczba frakcji.

 

Klasyfikacja:

Zasadniczo istnieją dwie metody klasyfikacji kruszyw według wielkości cząstek:

1. Drobne kruszywa to cząstki, które przechodzą przez sito 4,75 mm i zatrzymują się na sicie 0,075 mm, takie jak piasek rzeczny, piasek górski, piasek morski itp.
2. Kruszywo grube: cząstki skalne o wielkości cząstek większej niż 4,75 mm, takie jak kamyki, żwir, tłuczeń kamienny itp.;

Podział:

Kruszywa, zarówno duże, jak i małe w zależności od źródła pochodzenia dzieli się na kruszywa naturalne, kruszywa sztuczne i kruszywa wtórne:

1. Kruszywo naturalne: wykopywane lub wydobywane w kamieniołomach i poddawane jedynie przesiewaniu, myciu i w razie potrzeby kruszeniu.
2. Kruszywo sztuczne: otrzymywane z odpadów przemysłowych (żużle hutnicze, popioły elektrowni itp.) lub w drodze specjalnej obróbki surowców naturalnych (perlit ekspandowany pozyskiwany z gliny, perlit ekspandowany pozyskiwany z perlitu itp.).
3. Kruszywo wtórne: kruszywa z recyklingu to kruszywa otrzymywane przez kruszenie odpadów budowlanych  takich jak beton, cegła i asfalt.

Zastosowania:

1. Kruszywa drobne stosowane są do zapraw murarskich , tynków, betonu, wypełniania warstw nawierzchni drogowych itp.
2. Kruszywa grube stosuje się głównie w betonie, podsypce kolejowej itp.

 

Beton: to nowoczesny materiał budowlany, do którego produkcji stosuje się szereg komponentów wpływających na jego parametry użytkowe i techniczne. Ważną rolę odgrywają kruszywa, które decydują o wytrzymałości i przeznaczeniu użytkowym mieszanki.
Do jego przygotowania niezbędne są następujące składniki: piasek, cement oraz wypełniacz stały (żwir lub tłuczeń kamienny). Kamień łamany to sypki materiał budowlany uzyskiwany przez kruszenie skał (żwir, granit lub wapień). Następnie kruszony kamień dzieli się na frakcje w zależności od wielkości ziaren. Czasami w kamieniołomie wydobywany jest kruszony kamień, przy czym stosuje się metodę przesiewania.

Każda mieszanka betonowa zawiera szereg składników, od których zależą jej główne cechy i spośród nich trzy składniki są obowiązkowe: woda, cement oraz wypełniacz. Jako wypełniacz stosuje się najczęściej kruszony kamień, który ma doskonałe parametry użytkowe.
Obecnie najczęściej stosowaną zaprawą budowlaną jest zaprawa cementowa, która znajduje szerokie zastosowanie w różnych projektach budowlanych ze względu na swoje mocne i trwałe właściwości.
 

Oferujemy zakup kruszyw, które można wykorzystać do:

•  produkcji zapraw
•  produkcji mieszanek betonowych
  do podbudowy nawierzchni
•  robót drogowych
•  uzupełniania poboczy
  prac wykończeniowych i krajobrazowych